Hírek


  • Áldott karácsonyt!

    Áldott karácsonyt!

    Honlapunk minden kedves látogatójának áldott karácsonyt és békés, boldog új esztendőt kívánunk!

    bővebben


  • „Színesen a szürkeállományról” konferencia- felhívás

    Az Öveges József Tanáregylet 2025. április 11-én, pénteken 10 órától, névadója, Öveges József professzor születésének 130. évfordulója alkalmából „Színesen a szürkeállományról” címmel országos magyar nyelvű konferenciát szervez, amelyre Önt is tisztelettel hívjuk, várjuk. A konferencia fővédnöke: Dr. Ifj. Szántay Csaba professzor, az MTA doktora, a Richter Gedeon Nyrt. tudományos főtanácsadója

    bővebben


  • Búcsú dr. Ujházy Andrástól

    Búcsú dr. Ujházy Andrástól

    A feltámadás hitében, szeretettel búcsúzunk dr. Ujházy Andrástól, aki 12 éven keresztül egyesületünk elnökhelyettese volt. Küzdelmes betegség után, 2024. június 18-án visszaadta lelkét Teremtőjének. Gazdag életéért a pilisvörösvári Nagyboldogasszony Plébániatemplomban 2024. július 3-án 9.30-kor kezdődő szentmisén adhatunk hálát. A temetés szűk családi körben történik.

    bővebben


  • 2024. évi közgyűlés

    2024. évi közgyűlésünket a Magyar Természettudományi Múzeumban tartottuk 2024. május 10-én. A közgyűlés egyhangúlag elfogadta az egyesület 2023. évi beszámolóját és a 2024. évi munkatervet.

    bővebben


  • A Magyar Természettudományi Múzeum szerepe az oktatásban

    A Magyar Természettudományi Múzeum szerepe az oktatásban

    Egyesületünk fontosnak tartja, hogy a kollégák megismerkedjenek azokkal a lehetőségekkel. amelyek a természettudományos nevelést segítik. Ebben az évben a Magyar Természettudományi Múzeumot látogattuk meg május 10-én, ahol a múzeum Közművelődési Osztályának múzeumpedagógusa „A Magyar Természettudományi Múzeum szerepe az oktatásban” címmel végigvezetett minket a helyszínen. A gazdag szakmai anyag mellett a természettudományok megszerettetésének lehetőségei különösen felkeltették…

    bővebben


  • Meghívó „A Magyar Természettudományi Múzeum szerepe az oktatásban” című szakmai programra és egyesületünk évi rendes közgyűlésére

    Szeretettel hívjuk és várjuk egyesületünk tagjait és az érdeklődő kollégákat 2024. május 10-én, pénteken 15 órakor kezdődő  „A Magyar Természettudományi Múzeum szerepe az oktatásban” című szakmai programra és egyesületünk évi rendes közgyűlésére. Helyszín: Magyar Természettudományi Múzeum, 1083 Budapest, Ludovika tér 2-6. Kérjük, szíveskedjék regisztrálni a részvételhez!

    bővebben


  • Lobmayer Imre Sch.P. kitüntetése

    Lobmayer Imre Sch.P. kitüntetése

    Egyesületünk alapító tagja, Lobmayer Imre Sch.P. részére Ferenc pápa Benemerenti érdemérmet adományozott a szerzetesnövendékek körültekintő és lelkiismeretes képzésében végzett több évtizedes szolgálatáért. Az érdemérem átadására a rend budapesti tartományi székhelyén került sor. Nagy örömmel gratulálunk!

    bővebben


  • Boldog karácsonyt!

    Boldog karácsonyt!

    Honlapunk minden kedves látogatójának áldott karácsonyt és boldog, békés új esztendőt kívánunk!

    bővebben


  • Cikkek a Teremtésvédelmi hírlevélben

    Örömmel jelezzük, hogy a Katolikus Pedagógiai Intézettel közösen rendezett legutóbbi „Teremtésvédelmi szempontok iskoláinkban” című szakmai napunkról beszámoló jelent meg a Katolikus Pedagógiai Intézet Teremtésvédelmi hírlevelében. Ugyanebben a számban olvasható  az egyesületünk elnökével készült interjú is. Szeretettel ajánljuk a hírlevelet minden kedves olvasónknak!Teremtésvédelmi hírlevél

    bővebben


  • Tisztújítás

    Egyesületünk 2023. február 22-én megtartotta tisztújító közgyűlését. A tagság egyhangúlag elfogadta a beszámolót és a munkatervet, megválasztotta az új választmányt. Az új választmány megerősítette tisztségében az eddigi elnököt és elnökhelyetteseket. A választmány megválasztott tagjai: dr. Leibinger Jánosné elnök, dr. Ujházy András elnökhelyettes, Schillingerné Gulyás Ilona elnökhelyettes, dr. Farkasfalvy Judit, Rajkányi Lajosné, Szekér Borbála és Szentes Judit.Bár az Ellenőrző Bizottság…

    bővebben