A Jubileumi diákpályázatok eredménye

Egyesületünk megalapításának 25. évfordulója alkalmából két pályázatot írtunk ki DIÁKOK számára:

  1. Kedvenc természettudományos kísérletem – maximum 5 perces videó (kísérlet bemutatása és magyarázata)
  2. Így alkalmazom a reál tudományt – 5-8 perces előadáshoz tartozó prezentáció ingyenes szoftverrel
    A pályázaton 7-12. évfolyamon tanuló diákok vehetnek részt. A versenyt két kategóriában (7-8. évfolyam és a 9-12. évfolyam tanulói) külön-külön értékeltük. A pályázatra 11 iskolából 24 tanuló 20 pályaművet küldött be. A díjnyertes filmek megtekinthetők egyesületünk YouTube csatornáján.

    Eredmények:

7-8. évfolyamosok kategóriájában

1. helyezett:

Forgács Hanna

az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Technikum (Eger) tanulója

Elefántfogkrém kísérlet

2. helyezettek:

Borsodi Borbála

a Szent Margit Gimnázium (Budapest) tanulója

Elefántfogkrém kísérlet

Csáki Hanna Rézi

a Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium (Szeged) tanulója

Lávalámpa kísérlet

Turcsányi Panni Lili

az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Technikum (Eger) tanulója

Égő mécses kísérlet

3. helyezettek:

Berki Bora Léna

az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Technikum (Eger) tanulója

kísérlete

Filotás Patrik Szabolcs

a Halásztelki Hunyadi Mátyás Általános Iskola, Gimnázium és AMI tanulója

Sűrűségoszlop kísérlet

Korózs Emma Napsugár

az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Technikum (Eger) tanulója

Tűzijáték kísérlet

9-12. évfolyamosok kategóriájában

1. helyezett:

Kalászi Lilla

a Szent Margit Gimnázium (Budapest) tanulója

Tűztornádó

2. helyezett:

Kovács-Moharos Marcell

a Petőfi Sándor Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium (Vecsés) tanulója

Napállandó mérése

3. helyezett:

Somodi Gréta

az Andrássy György Katolikus Közgazdasági Technikum, Gimnázium és Kollégium (Eger) tanulója

Kesztyűbe dudálni

Különdíjat kapott:

Szokán Emma

a Halásztelki Hunyadi Mátyás Általános Iskola, Gimnázium és AMI tanulója

Fluoreszkálásés foszforeszkálás bemutatása

1. helyezett:
Hajbel Bence

2. helyezett:
Kun Réka Noémi
Mindketten a Petőfi Sándor Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium (2220 Vecsés Petőfi tér 1.) tanulói. Gratulálunk!

A díjazottaknak gratulálunk! További sok örömet és sikert kívánunk a természettudományos kísérletezésben!